Nordic walking

Nordic walking

26 listopada 2016 // sobota

g. 11:30-13:00

Aula 1.43, Wydział Filologiczny UG

Wstęp wolny

Warsztaty nordic walking

Prowadzenie: Joanna Rogowska – instruktorka i sędzia nordic walking

Warsztaty nordic walking będą miały formę wykładu połączonego z praktycznym instruktażem na świeżym powietrzu.
Plan warsztatów:
– kilka słów o historii marszu z kijami
– czy nordic walking to sport?
– aspekty zdrowotne nordic walking
– omówienie techniki i pokaz
– omówienie sprzętu; jak dobrać kije, rodzaje kijów, ubiór
– pierwsze kroki z nordic walking – praktyczny trening w terenie dla wszystkich chętnych

Nordic walking to technika marszu z wykorzystaniem specjalnych kijków z zapięciami. Przypomina narciarstwo biegowe, tylko bez nart. Zastosowanie kijków sprawia, że trening jest skuteczniejszy niż zwykły marsz. Zaletą nordic walking jest również fakt, iż tę formę aktywności ruchowej uprawiać może każdy, niezależnie od płci i wieku. Zanim jednak zdecydujemy się na trening nordic walking, musimy się zapoznać z techniką chodzenia z kijkami. Dlatego warto wybrać się na warsztaty i spróbować swoich sił.

Zajęcia z kijkami są aktywną a zarazem bezpieczną formą spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Skierowane są do wszystkich osób, bez względu na wiek i poziom sprawności fizycznej, które pragną wyjść z domu i w ciekawy, angażujący ciało i umysł, sposób poprawić kondycję fizyczną, w tym wzmocnić układ mięśniowo-szkieletowy i zwiększyć wydolność układu krążeniowo – oddechowego.

Korzyści zdrowotne, jakie daje spacer z kijkami to m.in. odciążanie stawów, angażowanie ok. 90% mięśni naszego ciała, a także dwukrotnie większe spalanie kalorii (400 – 500 kcal/h) w porównaniu ze zwykłym spacerem.

 

Comments

comments