Optymistki

Optymistki

26 listopada 2016 // sobota

g. 16:00 – 17:30
Aula 1.43, Wydział Filologiczny UG

Wstęp wolny
Pokaz filmu Optymistki

Tytuł oryginalny: Optimistene
Premiera:  24 KWIETNIA 2015
Reżyseria:  Gunhild Westhagen Magnor
Scenariusz:  Gunhild Westhagen Magnor
Produkcja: Norwegia 2013
Gatunek: dokument
Czas: 90 min.

„Optymistki” to niezwykła drużyna siatkarska!W jej skład wchodzą panie w wieku od 66 do 98 lat. Pomimo odbywanych co tydzień treningów, od trzydziestu lat nie zagrały żadnego meczu. Teraz to jest jednak ich cel!
Dopracowują ostateczną strategię meczową, składającą się ze śmiechu, poczucia jedności i wyszydełkowanych kwiatów. Lecz kto będzie ich przeciwnikiem? Plotka niesie, że czeka ich drużyna szwedzkich przystojniaków!
Towarzyszymy paniom zarówno na boisku, jak i poza nim, podczas bardzo poważnych, a zarazem przekomicznych przygotowań zawierających dosłownie wszystko: od intensywnych treningów, do szydełkowania w ramach „team buildingu” – wprost do wielkiego finału.
Wielu z nas boi się starości. Współczesnym wzorem ideału jest młodość. Te grające w “siatkę” kobiety mogą zmienić nasze wyobrażenia i pozwolą zdać nam sobie sprawę, że  tylko ci, którzy potrafią cieszyć się życiem na stare lata, są szczęściarzami.

FESTIWALE:

2013 Norweski Międzynarodowy Festiwal Filmowy Haugesund: The Ray of Sunshine
2014 Nagroda Kanon za Najlepszy Montaż
2014 Międzynarodowy Filmfest Emden-Norderney: Nagroda The AOK
2014 Panorama Nordisk: Audience Award
2014 Międzynarodowy Festiwal Filmów Dokumentalnych w Meksyku DOCSDF: Nagroda Publiczności dla Najlepszego Pełnometrażowego Filmu Dokumentalnego
2014 Międzynarodowy Festiwal Filmowy Göteborg

Comments

comments